• Správa o výsledkoch

• Učebné plány

• 6. Zoznam uplatňovaných učebných plánov a variantov

Výchovno-vzdelávací proces sa  na 1. stupni aj na 2. stupni organizoval v súlade s týmito dokumentmi:

• Štátny vzdelávací program
            • Školský vzdelávací program

Stupeň

Variant

I. stupeň

Inovovaný školský vzdelávací program pre 1.- 4. ročník

II. stupeň

Inovovaný školský vzdelávací program pre 5. – 9. ročník

Výchovno-vzdelávací proces počas mimoriadne prerušeného vyučovania,

dištančné vzdelávanie od 16. 03. 2020 – 31. 05. 2020

Učitelia so svojimi žiakmi  komunikovali prostredníctvom e-mailov, portálov Bez kriedy a Alf. Využívali sa platformy ako Messenger, Viber  a Whats up. Vedenie školy dostávalo denne e-maily od učiteľov, ktorí okrem svojej dennej činnosti podávali správy o úspechoch aj nedostatkoch v dištančnom vzdelávaní, telefonicky hlásili  každú požiadavku rodiča, ktorá bola následne riešená.

Pre 4 rodiny, ktoré sa nemohli zúčastňovať online vzdelávania bola na bráne školy nainštalovaná poštová schránka. Kľúč od nej mali učiteľky, ktoré tam vhadzovali pracovné materiály v printovej podobe pre žiakov a tiež zákonní zástupcovia, ktorí si materiály vyzdvihovali a vypracované úlohy následne vhadzovali späť do schránky.

Veľkú pozornosť sme venovali aj žiakom žijúcim v Centre pre deti a rodinu DraK. Spolupráca s centrom bola na veľmi dobrej úrovni. Komunikácia sa uskutočňovala so zamestnancami centra, ktorí deti zodpovedne viedli k plneniu si školských povinností. Ťažšia spolupráca bola s rodinami žijúcimi v Centre pre obnovu rodiny Dorka. Škola komunikovala aj so sociálnymi pracovníkmi. Rodinám boli poskytnuté kľúče od poštovej schránky. Triedni učitelia komunikovali so zákonnými zástupcami prevažne telefonicky.

Učitelia sa priebežne zúčastňovali rôznych webinárov, napr.: Žiak s dyslexiou a ako s ním pracovať,  E- twinning, Tvorba didaktických hier na hodine ANJ. Naučili sa pracovať s platformou Zoom, ktorá sa postupne stala veľmi obľúbenou a najčastejšie využívanou formou online vyučovania. Keďže postupne pribúdalo čoraz viac online hodín, vytvárali sme ich týždenné rozvrhy. Rozvrh hodín bol pripravovaný individuálne pre každú triedu, v niektorých prípadoch aj pre skupiny v rámci jednej triedy, v týždenných cykloch.

V digitálnej učebni Alfbook našli zdarma balík tí, ktorí si chceli svoje vedomosti preveriť navyše. Pracovali sme na vytvorení vzdelávacích videí cez YouTube kanál s možnosťou pripojenia uzavretej skupiny žiakov. Vo výučbe cudzích jazykov sme vo veľkej miere využívali aplikáciu WocaBee. Naše vzdelávacie video , ktoré pripravila p. uč. ANJ Zuzana Diová, malo úspechy na facebookovej stránke Zavretá škola. Link tu:

Pedagogickí asistenti boli pridelení k žiakom so ŠVVP. Pracovali s nimi väčšinou cez skype. Rodičia si túto formu individuálnej pomoci veľmi pochvaľovali. Mnohí rodičia žiakov ocenili aj tvorivé úlohy.

Prácu a výkon žiakov sme počas dištančného vzdelávania hodnotili slovne. Hodnotenie malo motivačný charakter, poukazovalo  na silné stránky žiakov a povzbudzovalo ich do ďalšej práce. Členovia jednotlivých MZ a PK sa uzniesli na slovnom záverečnom hodnotení žiakov.

Samozrejme, rodičov sme včas o všetko informovali aj cez webovú a facebookovú stránku školy. Pravidelne sme zverejňovali ukážky z dištančného vzdelávania našich žiakov.

Podrobné informácie o priebehu dištančného vzdelávania, o prebratom učive, ako aj o učive presunutom do vyššieho ročníka v jednotlivých triedach sú spracované v Správe o výchovno-vzdelávacej práci školy za 2. polrok školského roka 2019/2020.

Aktivity školy počas mimoriadne prerušeného vyučovania:

• Videohovor riaditeľky s pánom ministrom školstva SR Branislavom Grӧhlingom  01. 04. 2020
            • Zasadnutie pedagogickej rady „per rollam“  03. 04. 2020
            • Spracovanie videí: Konštrukcia trojuholníka, recitačný výkon Sašky Rusnákovej, Tortillové slimáčiky, Alex uvádza tréning, Takto sa tretiaci učia doma, Školské noviny online, Učíme sa vizuálne a hravo ANJ, Homeoffice 1.B, Cesta do pralesa 1.A, Deň učiteľov, Picture dictation, Šikovní druháci, 1st Online Lesson, Učíme sa doma, English, Virtuálne múzeum
            • Vytvorenie youtube kanálu Matematika trochu inak – obsahuje 5 videí s výkladom učiva
            • Spracovanie powerpointových prezentácií: Deň rodiny, Sme doma – chémia, Deň matiek, Vzdelávanie v anglickom jazyku, Učíme sa doma – 3.B
            • Zapájanie sa do dištančných súťaží:
            • Súťaž z predmetu TŠV, ktorá sa skladala z teoretickej a praktickej časti
            • Výtvarné súťaže: Moja malá záhradka,  Maskot EYOF 2020, Ja koronavírus, Moje ľudské práva
            • Literárno-výtvarná súťaž: Čitateľský oriešok
            • Fotografická súťaž: Kvapka vody
            • Návšteva pána ministra školstva SR Branislava Grӧhlinga 29. 05. 2020  za účelom kontroly pripravenosti našej školy k jej znovuotvoreniu.