• Školská jedáleň

• Školská jedáleň pri ZŠ Važecká 11, Prešo

Odhlasovanie  stravy

Zo stravy sa môžete odhlasovať telefonicky a ONLINE denne, avšak najneskôr deň vopred do 14.00 hod. z dôvodu dodržiavania hygienických predpisov a predpisov Zásad správnej výrobnej praxe (HACCP). V prípade, že nestihnete dieťa vyhlásiť zo stravy na bežný deň, môžete si vyzdvihnúť stravu po nahlásení odberu do 10,00 hod. u vedúcej ŠJ pri zadnom vchode do kuchyne do našich jednorázových nádob.

Z dôvodu zvýšených hygienických opatrení sa obed do obedárov nevydáva. Obed bude vydaný v jednorázových obaloch poskytnutý školskou jedálňou v čase 11,30 – 12,00 hod. pri zadnom vchode do kuchyne, obed k prevzatiu je potrebné nahlásiť na tel. čísle 051/7706744 vopred!!!

Ráno nie je možné stravu odhlasovať!!!!

Po kliknutí na vyššie uverejnený link sa dostanete do programu, kde do kolónky Užívateľ napíšete meno stravníka malými písmenami bez diakritiky a bez medzery v poradí priezvisko a meno /napr.: hraskojan = hraskojan/, do kolónky Heslo priezvisko a meno stravníka. Toto  /heslo/ si môžete zmeniť a pri ďalšom spustení ŠJ-online už budete používať svoje vlastné heslo.Po vypísaní prihlasovacích údajov tieto odošlete. Potom si v Menu vyberiete, či chcete dieťa odhlásiť resp. prihlásiť alebo len skontrolovať odber stravy. Ak ste neuhradili stravné jedným zo spôsobov úhrady, aj v tom prípade môžete dieťa na stravu prihlásiť, ale len do výšky aktuálneho preplatku. Ak je stav Vášho konta nulový, strava sa nedá prihlásiť. V Menu máte možnosť nastavenia údajov v Nastavení užívateľa. Všetky zmenené údaje odošlete.

Dôležité upozornenie pri úhradách za stravu

Stravu je nutné uhradiť najneskôr do 25. dňa vopred za nasledujúci mesiac, aby sa stihla zaregistrovať platba.

Strava môže byť vydaná len na základe platby na účet.

Naša škola akceptuje 3 typy uhrádzania stravy:

1.   Bezhotovostne prostredníctvom Internet bankingu:

2.       Bezhotovostne  zadaním trvalého príkazu

3.       Vklad na účet: Požadujeme priniesť potvrdenie o úhrade.

Žiadame rodičov, aby pri platbe vypĺňali nasledovné údaje:

1.       Číslo účtu: IBAN SK17 7500 0000 0040 0812 6749

2.       Poznámka: meno žiaka + trieda

3.       Variabilný symbol: informácia  u vedúcej ŠJ

Diétne stravovanie

Naša školská jedáleň pripravuje aj jedlá pre celiatikov /bezlepková diéta/. Kuchárka Slávka Kočanová, aj vedúca školskej jedálne boli vyškolené na tento druh stravy.

Každé dieťa, ktoré prejaví záujem o túto diétu, musí predložiť lekársky posudok od odborného lekára – gastroenterológa.

Odber stravy

V školskej jedálni sa na preukázanie oprávnenosti odberu stravy používajú čipové kľúče (čipy). Stravník je povinný mať čip pri sebe, keď si chce prevziať jedlo. Bez čipu sa strava nevydáva.

Ak stravník stratil čip, musí túto skutočnosť nahlásiť vedúcej ŠJ a zakúpiť si nový čip, aby mu bola strava naďalej poskytovaná.

Za čipový kľúč zodpovedá každý stravník sám.

Prihlasovanie stravníka na stravovanie na nový mesiac sa uskutočňuje na základe prijatej platby na daný mesiac.Ak do uvedeného dňa vedúca ŠJ neobdrží  bezhotovostnú platbu, čip na výdaj stravy nebude aktivovaný a stravníkovi nebude obed vydaný.

Š k o l s k é   o v o c i e

Š k o l s k é  m l i e k o

Naša školská jedáleň sa zapojila do programu „Školské ovocie“ a „Školské mlieko“ čo znamená pravidelné zabezpečovanie ovocia, zeleniny, dodávka mlieka a mliečnych výrobkov do škôl. Školská jedáleň nebude používať ovocie a zeleninu, mlieko a mliečne výrobky na prípravu jedál, ale suroviny budú podávané žiakom prítomným na vyučovaní zdarma.

Cieľom  programu je :

• zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny, mlieka a mliečnych výrobkov  u detí predškolského

a školského veku,

• zmeniť stravovacie návyky u detí už v rannom školskom veku,

• znížiť výskyt obezity u detí,

• podporiť zdravú výživu a zvýšiť informovanosť o výživovej hodnote jednotlivých druhov ovocia

a zeleniny, mlieka a mliečnych výrobkov.

Mária Simkovičová

vedúca ZŠS